Kiedy:
25 październik 2018@17:00 – 18:00
2018-10-25T17:00:00+02:00
2018-10-25T18:00:00+02:00
Gdzie:
al. Papieża Jana Pawła II 8
Księgarnia FiKa
Koszty:
Bez opłat

Jakie są blaski i cienie miłości? Na spotkaniu podejmiemy się filozoficznych rozważań na temat miłości. Zastanowimy się, jakie są typy i różnorodne postacie miłości, na przykład przyjaźń i miłość rodzicielska. Zajmiemy się krytyczną analizą dominujących, czasem błędnych, stereotypów dotyczących miłości, takich jak stereotyp miłości romantycznej. Na koniec porozmawiamy o budowaniu relacji międzyludzkich, w tym o wzorcach i koncepcjach, które mogą szkodliwie wpływać na nasze związki z innymi ludźmi.

Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Paweł Kołodziński, nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Ukończył studia matematyczne na WSP w Szczecinie, później studia podyplomowe z filozofii. Długoletni metodyk edukacji filozoficznej. Autor (wraz z Jakubem Kapiszewskim) podręcznika do etyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej i opiekun wielu laureatów Olimpiady. Admirator Józefa Tischnera, etyki aksjologicznej i psychologii moralności.

Spotkanie jest objęte patronatem medialnym czasopisma Filozofuj!.

Blaski i cienie miłości: od euforii do obowiązku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.