Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin
Paź
25
czw
2018
Blaski i cienie miłości: od euforii do obowiązku @ al. Papieża Jana Pawła II 8
Paź 25@17:00 – 18:00
Blaski i cienie miłości: od euforii do obowiązku @ al. Papieża Jana Pawła II 8

Jakie są blaski i cienie miłości? Na spotkaniu podejmiemy się filozoficznych rozważań na temat miłości. Zastanowimy się, jakie są typy i różnorodne postacie miłości, na przykład przyjaźń i miłość rodzicielska. Zajmiemy się krytyczną analizą dominujących, czasem błędnych, stereotypów dotyczących miłości, takich jak stereotyp miłości romantycznej. Na koniec porozmawiamy o budowaniu relacji międzyludzkich, w tym o wzorcach i koncepcjach, które mogą szkodliwie wpływać na nasze związki z innymi ludźmi.

Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Paweł Kołodziński, nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Ukończył studia matematyczne na WSP w Szczecinie, później studia podyplomowe z filozofii. Długoletni metodyk edukacji filozoficznej. Autor (wraz z Jakubem Kapiszewskim) podręcznika do etyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej i opiekun wielu laureatów Olimpiady. Admirator Józefa Tischnera, etyki aksjologicznej i psychologii moralności.

Spotkanie jest objęte patronatem medialnym czasopisma Filozofuj!.