Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin
Gru
13
czw
2018
Wolność i zniewolenie. Spotkanie filozoficzne @ al. Papieża Jana Pawła II 8
Gru 13@17:00 – 18:00
Wolność i zniewolenie. Spotkanie filozoficzne @ al. Papieża Jana Pawła II 8

Na spotkaniu podejmiemy się próby odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być wolnym. Czym jest wolność? Jaka jest różnica pomiędzy wolnością „od” i wolnością „do”? Na czym polega wolność wewnętrzna a na czym wolność zewnętrzna? Zastanowimy się także nad czynnikami i konsekwencjami zniewolenia człowieka. Nasze rozważania zakończymy dyskusją, jaką drogę obrać w stronę pogłębiania naszej wolności.

Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Paweł Kołodziński, nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Ukończył studia matematyczne na WSP w Szczecinie, później studia podyplomowe z filozofii. Długoletni metodyk edukacji filozoficznej. Autor (wraz z Jakubem Kapiszewskim) podręcznika do etyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej i opiekun wielu laureatów Olimpiady. Admirator Józefa Tischnera, etyki aksjologicznej i psychologii moralności.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Medialnym czasopisma Filozofuj!