Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
Wrz
24
czw
2020
Czwartki z filozofią: Hamartia Llewelyna Mossa @ al. Papieża Jana Pawła II 8
Wrz 24@17:00 – 18:30
Czwartki z filozofią: Hamartia Llewelyna Mossa @ al. Papieża Jana Pawła II 8

Na spotkaniu będziemy rozmawiać o pojęciu hamartii (winy tragicznej) na podstawie filmu braci Coen. Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży w księgarni FiKa. 

Bohater filmu braci Coen i powieści Cormaca McCarthy’ego to postać, która z jednej strony chce dobrze, z drugiej nie rozumie zaistniałej sytuacji. W jego przypadku to sytuacja, której tło okraszone jest lękiem, strachem i złem. Na najbliższym spotkaniu omówimy problem hamartii w życiu głównego bohatera oraz jako wątku przeplatającego się w filmie. Nawiążemy do filozofii starożytnych Greków i ich wizji tragedii.

Przed spotkaniem warto zapoznać się z:

  • „To nie jest kraj dla starych ludzi”, reż. Ethan i Joel Coen (2007),
  • „To nie jest kraj dla starych ludzi”, Cormac McCarthy (2005).

Spotkanie poprowadzi mgr Hubert Możdżeń: absolwent filozofii, nauczyciel filozofii i etyki w szkołach ponadpodstawowych, od 2017 roku współpracownik magazynu o komiksach Zeszyty Komiksowe (od 2017 redaktor działu aktualności, od 2018 sekretarz redakcji).


Koszt wydarzenia: 10 zł (kawa/herbata w cenie)

Tutaj możesz dać nam znać, czy będziesz :).


Tematy naszych minionych spotkań filozoficznych znajdziesz tutaj.

 

Mar
5
pt
2021
I Turniej Filozoficzny @ Dunikowskiego 1, Szczecin
Mar 5@11:00 – 13:30

Zgłoś się! Więcej informacji znajdziesz tutaj.