Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin
Lis
15
czw
2018
Filozofia w obronie zdrowego rozsądku @ al. Papieża Jana Pawła II 8
Lis 15@17:00 – 18:00
Filozofia w obronie zdrowego rozsądku @ al. Papieża Jana Pawła II 8

Czy istnieje świat rzeczywisty, który jest niezależny od nas? Czy jeśli człowiek zniknąłby z powierzchni Ziemi, to zmieniłby się bieg świata? Czy przekonanie o tym, że istnieje świat zewnętrzny jest przekonaniem oczywistym i zgodnym ze zdrowym rozsądkiem?

Na spotkaniu dokonamy analizy filozoficznych strategii obrony tak zwanych „zdroworozsądkowych” przekonań. Pokrótce zostanie omówiona filozofia Thomasa Reida, George’a Edwarda Moore’a oraz Johna Searle’a.

Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Artur Kosecki – nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku filozofia. Interesuje się ontologią, filozofią umysłu oraz kognitywistyką. Obecnie zajmuje się metodą parafrazy.

Lis
17
sob
2018
Sukces. Szkolenia dla nauczycieli @ ul. Gen. J. Sowińskiego 68
Lis 17@10:00 – 12:15

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli nt. „Między pychą a niedowartościowaniem – kształtowanie uczniowskich umiejętności oceny sukcesu”. Szkolenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie 17 listopada 2018 o godz. 10. Numer formy: 2018/II/A/22/1

Czym jest sukces? Opis szkolenia

Sukces należy do wartości najczęściej uznawanych przez młodzież, ważna jest umiejętność rozpoznawania typów i uwarunkowań sukcesu. Wiedza o sukcesie pomaga spojrzeć na działania i rozwój jednostki z właściwej perspektywy, przywrócić stabilny punkt widzenia na jej życie. Celem warsztatów jest ukazanie dążenia do sukcesu jako cechy odróżniającej człowieka od zwierzęcia i przeciwstawienie go hedonistycznemu dążeniu do przyjemności – dążeniu dominującemu współcześnie. Na zajęciach będziemy rozpoznawali kryteria sukcesu, odróżniali sukces pozorny od rzeczywistego, szukali sposobu uatrakcyjnienia w oczach młodzieży dążenia do sukcesu rzeczywistego (zgodnego z wartościami, które można uznać za niepodważalne), uczyli się odróżniać budowanie wartości osoby od szukania uznania przez otoczenie społeczne.

Sukces. Zakres szkolenia

Zakres szkolenia: Znaczenia pojęcia sukces. Miary i kryteria sukcesu. Znaczenie sukcesu w życiu społecznym. Konsekwencje psychiczne i wymiar etyczny osiągnięcia sukcesu. Znaczenie sukcesu dla budowania tożsamości osobowej. Dążenie do sukcesu. Sukces pozorny i sukces rzeczywisty. Sukces a ideał człowieczeństwa. Samoświadomość podmiotu sukcesu i jego zdolność do właściwego przeżywania osiągnięcia sukcesu. Umiejętność właściwej oceny sukcesu.

Zajęcia poprowadzi Paweł Kołodziński – filozof, nauczyciel dyplomowany, ukończył dwukrotnie studia podyplomowe z zakresu edukacji filozoficznej. Nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Wieloletni konsultant i doradca metodyczny w zakresie edukacji filozoficznej, autor i realizator różnorodnych form doskonalenia nauczycieli. Autor podręcznika do etyki wydanego przez Wydawnictwo Operon.

Jak zapisać się na nasze szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń ZCDN-u. Wystarczy wejść na stronę wybranego szkolenia, kliknąć „zapisz się” i wypełnić formularz zgłoszenia: 2018/II/A/22/1.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu się do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału także w innych szkoleniach odbywających się w ZCDN-ie.

szkolenia w ZCDN-ie