Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin
Gru
13
czw
2018
Wolność i zniewolenie. Spotkanie filozoficzne @ al. Papieża Jana Pawła II 8
Gru 13@17:00 – 18:00
Wolność i zniewolenie. Spotkanie filozoficzne @ al. Papieża Jana Pawła II 8

Na spotkaniu podejmiemy się próby odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być wolnym. Czym jest wolność? Jaka jest różnica pomiędzy wolnością „od” i wolnością „do”? Na czym polega wolność wewnętrzna a na czym wolność zewnętrzna? Zastanowimy się także nad czynnikami i konsekwencjami zniewolenia człowieka. Nasze rozważania zakończymy dyskusją, jaką drogę obrać w stronę pogłębiania naszej wolności.

Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Paweł Kołodziński, nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Ukończył studia matematyczne na WSP w Szczecinie, później studia podyplomowe z filozofii. Długoletni metodyk edukacji filozoficznej. Autor (wraz z Jakubem Kapiszewskim) podręcznika do etyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej i opiekun wielu laureatów Olimpiady. Admirator Józefa Tischnera, etyki aksjologicznej i psychologii moralności.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Medialnym czasopisma Filozofuj!

Gru
15
sob
2018
Wolność. Szkolenie dla nauczycieli @ Gen. J. Sowińskiego 68
Gru 15@10:00 – 12:00

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli nt. „Między wolnością a swawolą – czynniki kształtujące stopień wolności osobistej ucznia”. Szkolenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie 15 grudnia 2018 o godz. 10. Numer formy: II/A/24

Czym jest wolność? Opis szkolenia

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z czynnikami wpływającymi na stopień osobistej wolności jednostki. Podczas spotkania zostaną umówione kluczowe wyznaczniki wolności oraz jej biologiczne i społeczne uwarunkowania. Uczestnicy poznają różnicę między swawolą (swobodą działania) a wolnością (samoograniczoną moralnością). Podczas zająć zostanie również omówiony wpływ uzależnień na stopień wolności podmiotu.

Wolność. Zakres szkolenia

Zakres szkolenia: Sens wolności. Wolność jako swoboda. Wolność od i wolność do. Ograniczenia wolności. Wolność zewnętrzna i wewnętrzna. Rola samoświadomości w budowaniu wolności wewnętrznej. Wiedza a stopnie wolności. Różnica między wolnością a swawolą. Związek uzależnień z wolnością.

Zajęcia poprowadzi Paweł Kołodziński – filozof, nauczyciel dyplomowany, ukończył dwukrotnie studia podyplomowe z zakresu edukacji filozoficznej. Nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Wieloletni konsultant i doradca metodyczny w zakresie edukacji filozoficznej, autor i realizator różnorodnych form doskonalenia nauczycieli. Autor podręcznika do etyki wydanego przez Wydawnictwo Operon.

Jak zapisać się na nasze szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń ZCDN-u. Wystarczy wejść na stronę wybranego szkolenia, kliknąć „zapisz się” i wypełnić formularz zgłoszenia: II/A/24.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu się do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału także w innych szkoleniach odbywających się w ZCDN-ie.

szkolenia w ZCDN-ie