Gdzie jeszcze możecie znaleźć materiały dydaktyczne pomocne w nauczaniu etyki i filozofii? Zobacz polecane strony:

Etyka w szkole

Neutralny światopoglądowo projekt mający na celu wspieranie edukacji obywatelskiej (w szerokim sensie) a w szczególności etyki. Działający już od dobrych kilku lat portal jest skarbnicą wiedzy na temat stanu etyki w polskich szkołach. Znajdziecie na nim: najnowsze akty prawne dotyczące edukacji etycznej (m.in. rozporządzenia MENu), informacje na jakich zasadach można ubiegać się o zorganizowanie lekcji etyki w szkole, dodawane na bieżąco artykuły o nauczaniu etyki, listę polecanych książek do etyki. Na nauczycieli czeka też do pobrania ponad 150 scenariuszy lekcji etyki.

 

 

 

polecane stronyFilozofuj!

Ilustrowany magazyn filozoficzny w sam raz do poczytania w poczekalni u fryzjera. Pierwsza inicjatywa na taką skalę popularyzująca filozofię w Polsce. Pismo wydawane jest raz na dwa miesiące. Każdy numer poświęcony jest wybranej tematyce filozoficznej np. prawdzie, kulturze, nauce, światach możliwych. Filozofuj! organizuje również m.in. Latającą Szkołę Filozofuj, Letnią Szkołę Filozofuj oraz debaty klubów „Filozofuj” w wybranych miastach w Polsce (klub w Szczecinie działa od października 2016, koordynowany przez członków naszego Stowarzyszenia).

 

 

 

 

polecane strony

Niecodziennik etyczny

 

Darmowy miesięcznik opiniotwórczy (do pobrania na stronie Renesans media). Poza felietonami o tematyce etycznej i społeczno-politycznej nauczyciele znajdą w nim również materiały pomocne w przygotowaniu zajęć z etyki np. scenariusze lekcji i kolorowanki dla dzieci. Na stronie Renesans media znajdziecie również zbiór ateistycznych historyjek dla dzieci: „Marta i lekcja etyki” Agnieszki Abemonti-Świrniak.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin