Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin
Lis
17
sob
2018
Sukces. Szkolenia dla nauczycieli @ ul. Gen. J. Sowińskiego 68
Lis 17@10:00 – 12:15

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli nt. „Między pychą a niedowartościowaniem – kształtowanie uczniowskich umiejętności oceny sukcesu”. Szkolenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie 17 listopada 2018 o godz. 10. Numer formy: 2018/II/A/22/1

Czym jest sukces? Opis szkolenia

Sukces należy do wartości najczęściej uznawanych przez młodzież, ważna jest umiejętność rozpoznawania typów i uwarunkowań sukcesu. Wiedza o sukcesie pomaga spojrzeć na działania i rozwój jednostki z właściwej perspektywy, przywrócić stabilny punkt widzenia na jej życie. Celem warsztatów jest ukazanie dążenia do sukcesu jako cechy odróżniającej człowieka od zwierzęcia i przeciwstawienie go hedonistycznemu dążeniu do przyjemności – dążeniu dominującemu współcześnie. Na zajęciach będziemy rozpoznawali kryteria sukcesu, odróżniali sukces pozorny od rzeczywistego, szukali sposobu uatrakcyjnienia w oczach młodzieży dążenia do sukcesu rzeczywistego (zgodnego z wartościami, które można uznać za niepodważalne), uczyli się odróżniać budowanie wartości osoby od szukania uznania przez otoczenie społeczne.

Sukces. Zakres szkolenia

Zakres szkolenia: Znaczenia pojęcia sukces. Miary i kryteria sukcesu. Znaczenie sukcesu w życiu społecznym. Konsekwencje psychiczne i wymiar etyczny osiągnięcia sukcesu. Znaczenie sukcesu dla budowania tożsamości osobowej. Dążenie do sukcesu. Sukces pozorny i sukces rzeczywisty. Sukces a ideał człowieczeństwa. Samoświadomość podmiotu sukcesu i jego zdolność do właściwego przeżywania osiągnięcia sukcesu. Umiejętność właściwej oceny sukcesu.

Zajęcia poprowadzi Paweł Kołodziński – filozof, nauczyciel dyplomowany, ukończył dwukrotnie studia podyplomowe z zakresu edukacji filozoficznej. Nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Wieloletni konsultant i doradca metodyczny w zakresie edukacji filozoficznej, autor i realizator różnorodnych form doskonalenia nauczycieli. Autor podręcznika do etyki wydanego przez Wydawnictwo Operon.

Jak zapisać się na nasze szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń ZCDN-u. Wystarczy wejść na stronę wybranego szkolenia, kliknąć „zapisz się” i wypełnić formularz zgłoszenia: 2018/II/A/22/1.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu się do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału także w innych szkoleniach odbywających się w ZCDN-ie.

szkolenia w ZCDN-ie