Kiedy:
30 Styczeń 2020@17:00 – 18:30
2020-01-30T17:00:00+01:00
2020-01-30T18:30:00+01:00
Gdzie:
al. Papieża Jana Pawła II 8
Księgarnia FiKa w Szczecinie
Koszty:
10 zł

W tym miesiącu będziemy rozmawiać o przyjaźni i jej roli w życiu człowieka. Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży w księgarni FiKa. 

Przyjaźń towarzyszy człowiekowi od zawsze. Czy potrzebujemy kogoś bliskiego? Czy osoba, z którą się przyjaźnię jest warta mojego zaangażowania? Czy istnieje przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Powyższe pytania oraz wiele innych związanych z przyjaźnią rodzą się w naszych umysłach, gdy zapraszamy inną osobę do naszego otoczenia. Obcy człowiek staje się powiernikiem, pomocnikiem i bliskim, czasami niemalże bliższym niż członkowie rodziny. Dlaczego tak się dzieje i kiedy przekroczona zostaje granica między znajomością z kimś a byciem w przyjacielskich relacjach? Podczas najbliższego spotkania postaramy się wspólnie odpowiedzieć na te i na wiele innych pytań dotyczących relacji przyjaźni.


Spotkanie poprowadzi mgr Hubert Możdżeń: absolwent filozofii, nauczyciel filozofii i etyki w szkołach ponadpodstawowych, od 2017 roku współpracownik magazynu o komiksach Zeszyty Komiksowe (od 2017 redaktor działu aktualności, od 2018 sekretarz redakcji).


Koszt wydarzenia: 10 zł (kawa/herbata w cenie)

Tutaj możesz dać nam znać, czy będziesz :).


Tematy naszych minionych spotkań filozoficznych znajdziesz tutaj.

 

Czwartki z filozofią: Przyjaźń i jej rola w życiu człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.