Nasze stowarzyszenie nawiązało współpracę z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od lutego będziemy prowadzić w ZCDN-ie szkolenia dla nauczycieli poświęcone nauczaniu filozofii i etyki. Pierwsze warsztaty odbędą się już 25 lutego (sobota)! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szkolenia 25 lutego adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych.

Jakie szkolenia przeprowadzimy w lutym? 

III/B/40 – Nauczanie wartości za pomocą bajek

Uczestnicy warsztatów poznają sposoby wykorzystania bajek w nauczaniu wartości na poziomie szkoły podstawowej. Bajki i legendy można wykorzystać jako narzędzie dydaktyczne, wprowadzające uczniów w świat wartości, poszerzające wiedzę ucznia a także pozwalające odnieść się do posiadanych już doświadczeń. Podczas warsztatów zaprezentowana zostanie metoda pracy z bajką stanowiąca połączenie metody Lipmana (P4C) z elementami biblioterapii.

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Ciarcińska – filozofka, autorka licznych przekładów literackich, nauczycielka etyki oraz działaczka społeczna. Ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie w Leuven. Przewodnicząca Wojewódzkiego Gimnazjalnego Konkursu Filozoficznego.

Termin: 25 lutego 2017 roku (godz. 10.00–11.30), sala 119 ZCDN (I piętro)

Forma bezpłatna

III/C/72 – Kreatywnie myślę, twórczo działam – techniki stymulacji myślenia twórczego

Idea warsztatów zakłada, że każdy z nas posiada wrodzone zdolności do twórczego myślenia – trzeba je tylko odkryć. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję użyć swojej wyobraźni. Poznając techniki stymulacji myślenia twórczego w praktyce, nauczyciele będą mogli wyobraźnią napędzać działania swoich uczniów. Pozwoli im to odkryć wielość rozwiązań i przełamać bariery komunikacyjne.

Szkolenie poprowadzi Małgorzata Kacprzykowska – magister filozofii (UMK) i filologii polskiej (US), od 15 lat uczy filozofii i etyki w gimnazjum, autorka programów nauczania, takich jak: Edukacja filozoficzna. Program nauczania filozofii w klasie III gimnazjum, Edukacja etyczna, Program nauczania etyki w gimnazjum, Zosia w krainie myśli. Zabawy filozoficzne dla sześciolatków, sekretarz Wojewódzkiego Gimnazjalnego Konkursu Filozoficznego, entuzjastka i propagatorka metod nauczania Destination Imagination (trener DI).

Termin: 25 lutego 2017 roku (godz. 12.00–14.30), sala 119 ZCDN (I piętro)

Forma bezpłatna

Jak zapisać się na nasze szkolenia?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń ZCDN-u. Wystarczy wejść na stronę wybranego szkolenia, kliknąć „zapisz się” i wypełnić formularz zgłoszenia:

  • III/C/72 – „Kreatywnie myślę, twórczo działam – techniki stymulacji myślenia twórczego”,
  • III/B/40 – „Nauczanie wartości za pomocą bajek”. 

Serdecznie zapraszamy do udziału także w innych szkoleniach odbywających się podczas ferii zimowych w ZCDN-ie.

 

szkolenia w ZCDN-ie

Szkolenia dla nauczycieli w ZCDN-ie
Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.