Kiedy:
15 Grudzień 2018@10:00 – 12:00
2018-12-15T10:00:00+01:00
2018-12-15T12:00:00+01:00
Gdzie:
Gen. J. Sowińskiego 68
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie
Koszty:
Bez opłat

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli nt. „Między wolnością a swawolą – czynniki kształtujące stopień wolności osobistej ucznia”. Szkolenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie 15 grudnia 2018 o godz. 10. Numer formy: II/A/24

Czym jest wolność? Opis szkolenia

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z czynnikami wpływającymi na stopień osobistej wolności jednostki. Podczas spotkania zostaną umówione kluczowe wyznaczniki wolności oraz jej biologiczne i społeczne uwarunkowania. Uczestnicy poznają różnicę między swawolą (swobodą działania) a wolnością (samoograniczoną moralnością). Podczas zająć zostanie również omówiony wpływ uzależnień na stopień wolności podmiotu.

Wolność. Zakres szkolenia

Zakres szkolenia: Sens wolności. Wolność jako swoboda. Wolność od i wolność do. Ograniczenia wolności. Wolność zewnętrzna i wewnętrzna. Rola samoświadomości w budowaniu wolności wewnętrznej. Wiedza a stopnie wolności. Różnica między wolnością a swawolą. Związek uzależnień z wolnością.

Zajęcia poprowadzi Paweł Kołodziński – filozof, nauczyciel dyplomowany, ukończył dwukrotnie studia podyplomowe z zakresu edukacji filozoficznej. Nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Wieloletni konsultant i doradca metodyczny w zakresie edukacji filozoficznej, autor i realizator różnorodnych form doskonalenia nauczycieli. Autor podręcznika do etyki wydanego przez Wydawnictwo Operon.

Jak zapisać się na nasze szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń ZCDN-u. Wystarczy wejść na stronę wybranego szkolenia, kliknąć „zapisz się” i wypełnić formularz zgłoszenia: II/A/24.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu się do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału także w innych szkoleniach odbywających się w ZCDN-ie.

szkolenia w ZCDN-ie

Wolność. Szkolenie dla nauczycieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.