Kiedy:
14 Grudzień 2019@10:00 – 12:15
2019-12-14T10:00:00+01:00
2019-12-14T12:15:00+01:00
Gdzie:
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
achodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Koszty:
Bez opłat

Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli nt. „Doświadczenie zła jako możliwość rozwoju człowieka. Kształtowanie wśród uczniów umiejętności samodzielnego odnoszenia się do trudnych doświadczeń”. Szkolenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie 14 grudnia 2019 o godz. 10. Numer formy: I/A/22. Szkolenie jest bezpłatne.

Doświadczenie zła. Opis szkolenia

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z różnymi sposobami samodzielnego odnoszenia się do zła napotykanego w umysłach i przestrzeni międzyludzkiej. Podczas warsztatów zostanie omówiony wpływ negatywnych doświadczeń na rozwój człowieka oraz sposoby rozpoznawania zła w osobistych doświadczeniach. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawami aksjologii oraz psychologii emocji i uczuć. Poznają różnice między złem ontycznym a złem moralnym oraz zdobędą umiejętność odróżnienia psychologicznego opisu od moralnej oceny czynu.

Doświadczenie zła. Zakres szkolenia

Zakres szkolenie: Odmiany doświadczenia. Doświadczenie jako interpretacja. Znaczenie reinterpretacji negatywnych doświadczeń. Złe doświadczenia a doświadczenia zła. Rodzaje zła. Zło ontyczne i zło moralne. Złe czyny i zły człowiek. Wpływ negatywnych doświadczeń na człowieka. Cierpienie i jego znaczenie w życiu człowieka. Wolność wewnętrzna wobec trudnych doświadczeń. Podmiotowość moralna jako droga do wolności wobec zła.

Zajęcia poprowadzi Paweł Kołodziński – filozof, nauczyciel dyplomowany, ukończył dwukrotnie studia podyplomowe z zakresu edukacji filozoficznej. Nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Wieloletni konsultant i doradca metodyczny w zakresie edukacji filozoficznej, autor i realizator różnorodnych form doskonalenia nauczycieli. Autor podręcznika do etyki wydanego przez Wydawnictwo Operon.

Jak zapisać się na nasze szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń ZCDN-u. Wystarczy wejść na stronę wybranego szkolenia, kliknąć „zapisz się” i wypełnić formularz zgłoszenia: I/A/22.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu się do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału także w innych szkoleniach odbywających się w ZCDN-ie.

szkolenia w ZCDN-ie

Doświadczenie zła. Szkolenie dla nauczycieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.