Znajdziesz tu wszystkie aktualne i minione wydarzenia Generatora Myśli Humanistycznej. Prowadzimy szkolenia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz szkolenia rady pedagogicznej. Organizujemy spotkania filozoficzne dla młodzieży, debaty klubu Filozofuj! w Szczecinie i Konkurs Filozoficzny. Jeśli chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez wydarzeniami śledź nasz profil na Facebooku lub zapisz się na listę odbiorców naszego newslettera:

Przed zapisaniem się do newslettera prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin
Lis
15
czw
2018
Filozofia w obronie zdrowego rozsądku @ al. Papieża Jana Pawła II 8
Lis 15@17:00 – 18:00
Filozofia w obronie zdrowego rozsądku @ al. Papieża Jana Pawła II 8

Czy istnieje świat rzeczywisty, który jest niezależny od nas? Czy jeśli człowiek zniknąłby z powierzchni Ziemi, to zmieniłby się bieg świata? Czy przekonanie o tym, że istnieje świat zewnętrzny jest przekonaniem oczywistym i zgodnym ze zdrowym rozsądkiem?

Na spotkaniu dokonamy analizy filozoficznych strategii obrony tak zwanych „zdroworozsądkowych” przekonań. Pokrótce zostanie omówiona filozofia Thomasa Reida, George’a Edwarda Moore’a oraz Johna Searle’a.

Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Artur Kosecki – nauczyciel przedmiotów filozofia i etyka. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku filozofia. Interesuje się ontologią, filozofią umysłu oraz kognitywistyką. Obecnie zajmuje się metodą parafrazy.