Eliminacje do XV Konkursu Filozoficznego już za nami! Gratulujemy Półfinalistom! W tym roku zmieniamy trochę dotychczasową formułę Konkursu. Półfinał XV Konkursu Filozoficznego wraz z Finałem odbędą się tego samego dnia a 5 kwietnia zapraszamy wszystkie osoby, które dostały się do Półfinału do wzięcia udziału w organizowanych przez nas Warsztatach Filozoficznych.

A teraz garść informacji, jak będą przebiegały poszczególne etapy XV Konkursu Filozoficznego:

Półfinał XV Konkursu Filozoficznego

Półfinał odbędzie się 10 maja 2019 roku (piątek) na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. W Półfinale uczestnicy rozwiążą test składający się z dwudziestu pytań zamkniętych. Zakres obowiązującego materiału znajdziecie w tegorocznym Regulaminie Konkursu. Osiem osób z największą liczbą uzyskanych punktów przechodzi do Finału, który odbędzie się tego samego dnia, czyli 10 maja 2019 roku, również na Wydziale Humanistycznym US.

Finał XV Konkursu Filozoficznego

W Finale uczestnicy losują pięć pytań (każde z jednego z pięciu zestawów wyszczególnionych w Regulaminie Konkursu: etyka, propedeutyka filozofii, wybrane zagadnienia z historii filozofii, filozofia człowieka, filozofia społeczeństwa). Z pięciu wylosowanych pytań finaliści wybierają trzy i udzielają ustnej odpowiedzi przed Komisją Konkursu. Szczegółowy program Półfinału oraz Finału wyślemy uczestnikom do końca kwietnia 2019 r. Zwycięzcy Konkursu otrzymają tytuł Laureata XV Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego oraz nagrody rzeczowe.

Warsztaty Filozoficzne

Serdecznie zapraszamy wszystkich Półfinalistów na organizowane przez nas Warsztaty Filozoficzne, które odbędą się 5 kwietnia 2019 roku (piątek) w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie przy ul. Dunikowskiego 1. O szczegółach wydarzenia dowiecie się pod koniec marca 2019 r. Serdecznie zapraszamy!

 

Półfinał XV Konkursu Filozoficznego

Półfinał XV Konkursu Filozoficznego
Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.