Nasze Stowarzyszenie miało przyjemność brać udział w festiwalu [OKOlice Literatury] Marginesy organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie.

W ramach tego wydarzenia, 23 września 2022 r., przeprowadziliśmy z udziałem uczniów szczecińskich liceów debatę oksfordzką na temat “Znaleźć się na marginesie – wybór czy konieczność?”. Dwie czteroosobowe drużyny z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie miały za zadanie przygotować argumenty za i przeciw tezie “Człowiek prawdziwie moralny jest skazany na wykluczenie”. Dyskusję moderował Hubert Możdżeń.

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie z opiekunem, Pawłem Kołodzińskim
Moderator debaty: Hubert Możdżeń i zwycięska drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie

Uczniowie z obu drużyn byli świetnie przygotowani, debata przebiegała sprawnie i zakończyła się wieloma ciekawymi przemyśleniami. Jury po naradzie zdecydowało, że niewielką ilością głosu wygrała drużyna z LO nr 1, która broniła tezy, że nie jest prawdą, iż człowiek prawdziwie moralny jest skazany na wykluczenie.

Tego typu debatę organizowaliśmy po raz pierwszy i koncepcja spodobała nam się tak bardzo, że na pewno jeszcze przeprowadzimy podobne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!

Uczestnicy debaty z opiekunami i organizatorami wydarzenia

Debata oksfordzka w ramach festiwalu [OKOlice Literatury] Marginesy 2022
Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.